Site Overlay

Chilli cheese cornbread

Zdravíme Vás chilli kuchári!

Mäso z diviny, cestoviny, tancovali nám aj chobotnice na panvičke,krevety. Skutočne sme už vyskúšali pár receptov, tentokrát ale sme narazili na chilli chlieb. Chilli cheese cornbread už vlastne v názve obsahuje všetky hlavné ingrediencie, ktoré sme ešte obohatili šťavnato-chrumkavou slaninkou.

Recept je to veľmi jednoduchý, nenáročný a neskutočne dobrý!

 

Čo potrebujeme?

250 ml mlieka
325 g kukuričnej múky
200 g slaniny (najlepšie dobre prerastenej)
4 vajcia
6 pl hladkej múky
1 čl kypriaceho prášku
1 konzervu kukurice
250 g syra (Eidam 30-40%)
2 veľké cibule
1 kajenské chilli
morskú soľ
maslo
čierne korenie
 
chilli cornbread
 
Prvý veľmi dôležitý krok pre náš chlieb,je pripraviť  plnku. Do cesta na chlieb totiž pridáme plnku a tá nám celý recept prevonia. Nechajte kúsok masla roztopiť na panvici, pokrájajte si cibuľu a dva plátky slaniny. Slaninu a cibuľu popražte až do ružova a na záver pridajte kukuricu, posoľte morskou soľou a nechajte vychladnúť.
chilli cornbread2
 
Medzitým si pripravíme samotné cesto. Do veľkej misky rozbite 4 vajcia, nalejte mlieko, pridajte kukuričnú múku, nastrúhaný syr (nechajte si kúsok na záverečné dozdobenie!!!), kypriaci prášok, na drobno pokrájané čerstvé chilli a hladkú múku. Cesto posoľte a okoreňte čiernym korením (tip: oplatí sa aj pridať niečo pikantnejšie, napr. údené kajenské korenie). Suroviny dobre premiešajte, aby Vám vznikla lepkavá žltá hmota. Pridajte do nej z panvice osmaženú cibuľu so slaninou a kukuricou. Všetko dobre premiešajte.
chilli cornbread3
 
Pripravte si vhodnú formu na pečenie. My sme zvolili okrúhlu. Nalejte hmotu do formy a dajte zapiecť 30 minút na 200°C. Po pol hodine vyberte chlieb na pár minút. Poukladajte plátky slaniny na vrch a posypte zvyškom syra. Po dozdobení pokračujeme v pečení ďalších 30 minút.
chilli cornbread4
 
Chlebík vytiahneme a servírujeme najlepšie čerstvý. Chrumkavá slanina dodá krásnu vôňu a sem – tam narazíte na zeleninovú chuť čerstvých chilli papričiek. K chlebíku sme jedli domáci kečup, pokiaľ nemáte, kľudne si dajte Vašu obľúbenú chilli omáčku 🙂
 
chilli cornbread5 chilli cornbread6 chilli cornbread7
 
Dobrú chuť priatelia!