Site Overlay

Letný cibuľový šalát

Tento víkend bol mimoriadne vydarený čo sa týka počasia a v človeku sa ihneď prebudia tie radostné pocity, že ide jar. Už sa veľmi tešíme na tie dni, keď doslova vypadneme z reality na víkend do nášho útočiska a ukryjeme sa tam medzi rastlinami.

Práve to bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli zahájiť túto záhradkársku sezónu pravým letným ľahkým fresh receptom. Je to kombinácia čerstvej zeleniny, ryže a šošovice. Šalát vás veru skvele zasýti, chilli mierne zahreje presne tak, aby ste mohli pokračovať v krásnom víkende 😀

 

Potrebujeme:

(na 4 porcie)

200 g šošovice

150 g ryže

8 cherry paradajok

1 červená paprika

1 zelená paprika

1/4 bielej cibule

1/4 červenej cibule

1 avokádo

10 lyžíc olivového oleja

2 ks celé sušené De arbol chilli

1 lyžica horčice

šťava z jednej polovice citróna

soľ

mleté čierne korenie

 

Príprava:

Vopred si pripravíme základ šalátu a to šošovicu a ryžu. Pri príprave ryže sme sa rozhodli ju povariť s rozdrvenými vločkami de arbol chilli od chillimarketu.sk. Oboje  si v predstihu uvaríme a necháme vychladnúť. Kým budú tieto ingrediencie chladnúť, nakrájame si papriky, rajčiaky a cibuľu na menšie kúsky.

Ryžu a šošovicu zmiešame so zeleninou vo veľkej miske, následne ešte vydlabeme aj avokádo a primiešame ho do misky (treba pridať na koniec, inak sa nám kúsky avokáda pri dlhšom miešaní úplne v šaláte stratia).

Aby šalát nebol taký suchý, musíme si pripraviť zálievku. Zmiešame olej, horčicu a citrónovú šťavu, ktoré dobre vyšľaháme vidličkou. Na záver osolíme a dokoreníme zálievku podľa chuti.

 

Posledný krok ako už iste tušíte bude zmiešanie šalátu a zálievky. Nebojte sa to dobre premiešať, aby sa chute dostali všade. To išlo rýchlo však?

 

 

Prajeme dobú chuť!

cibuľa, onion, salad, šalát, šošovica, chilli, chillimarket