Site Overlay

Thai red curry s krevetami

Krásny večer priatelia!

Blíži sa čas tradícií, koláčikov, zemiakových šalátov, kaprov a veľa veľa ďalších dobrôt. Avšak kým sa ponoríme do toho fantastického šalátu a sadneme k telke, chceli sme svoje chuťové bunky ešte otestovať niečím exotickejším. Naposledy to boli baby chobotničky, dnes sme primiešali k receptu krevety.

Thai red curry je kombinácia tých bláznivých chutí, ktoré v našich kuchyniach cítime len málokedy. Môžeme ale povedať, že je to veľká škoda. Všetci sme si pochutnali a ingrediencie ako citrónová tráva a kokosové mlieko budeme určite častejšie miešať spolu :). Dosť bolo rečí, poďme variť!

 

Čo potrebujeme?

(recept na 6 porcií)
700g kuracích rezňov
100 g lúpaných kreviet
3 stonky citrónovej trávy
400g kokosového mlieka
3 strúčiky cesnaku
2 ks čerstvých kajenských paprík
100g sladký hrášok (struky)
morskú soľ
čierne korenie
olivový olej
koriander (vňať)
sézamový olej
zázvor
paradajkové pyré
sójová omáčka
limetka
ryža/hranolky
 
thai red curry
 
 

Príprava

Začneme ako je zvykom krájaním a prípravou. Zázvor, kajenské chilli a koriander pokrájame na drobnejšie. Citrónovú vňať poriadne postláčame nožom o drevenú dosku na krájanie a taktiež pokrájame. Všetky tieto dobroty hodíme do mixéra, pretlačíme dva struky cesnaku a rozmixujeme na drobno. Pridáme polievkovú lyžicu sójovej omáčky, olivového a sezamového oleja a ešte na pár sekúnd pomixujeme.
 
thaired2 thaired3
 
 
 
 
  Medzitým si nakrájame kuracie rezne na malé kocky. Na panvicu si dáme olivový olej a prudko popražíme kuracie mäso. Pražíme až kým mäso nie je skoro spravené. Pridáme našu rozmixovanú zmes a na panvicu primiešame aj krevety.
Podusíme na panvici na prudkom ohni cca 2 minúty. Pridáme kokosové mlieko, curry korenie, pretlačíme celú limetku a odkryté varíme na miernom ohni, kým omáčka kúsok nezhustne.
 
 
thaired6
 
Samozrejme samotné to jesť by bolo dosť divné a preto odporúčame medzi všetkými úpravami a varením, pripraviť si ryžu, alebo ako vidíte aj hranolky. Finálne jedlo krásne vonia citrónmi, zázvorom a v kombinácii s kokosom a curry korením máte zaručene exotiku na vašom tanieri.
 
Thai red curry
 
Na záver vám všetkým chceme všetci popriať pokojné, pohodové sviatky plné lásky a oddychu. Aby toľko dobrôt, čo bude na sviatočnom stole zdobili aj Vaše srdiečka!
 
Váš chillibrothers team