Site Overlay

Pikantné Kung pao

Krásny deň chilli priatelia!

Lenka pre nás varila tentokrát trocha netradične – svetoznáme kung pao (minimálne u nás veľmi populárne). Vo svete existuje neskutočne veľa kombinácii a receptov ako si pripraviť to „správne“ autentické kung pao. Lenka b tomto ázijskom duchu v kombinácii s chilli navarila skvelé Kung pao a nás len mrzí, že nám neostalo 🙁

Pokiaľ máte chuť na skvelé kung pao, nech sa páči, poďme na to 🙂

 

Čo potrebujeme:

(4 porcie, čas prípravy: 60 min.)

Kuracie prsia 400 g

Jarná cibuľka 3 ks

Zázvor 6 plátkov

Cesnak 3 strúčiky

Arašidy 100 g

Sójová omáčka – svetlá aj tmavá

Chilli paprička 1 pálivá (alebo 3 ks málo pálivej)

Sezamový olej

Ocot

Soľ

Mleté chilli korenie (podľa chuti)

Čierne korenie

Cukor

Škrobovú múku

Príloha: ryža

Postup:

Kuracie prsia nakrájame na pásiky. Pripravíme si marinádu na mäso – zmiešame ½ lyžice tmavej sójovej omáčky, 1 lyžica svetlej sójovej omáčky, 1 lyžica škrobovej múky, štipku soli a vodu. Kuracie plátky vložíme do marinády a necháme v chladničke 30 minút.

Urobíme si chilli zmes – papričku pokrájame na malé kúsky, prípadne ak zvolíte málo pikantné papričky, môžete ich nakrájať aj na väčšie kúsky. Pridáme čierne korenie a kúsok mletého chilli korenia.

Ďalej nakrájame jarnú cibuľku na 1 cm krúžky, zázvor na tenké pásiky a cesnak na malé plátky. Arašidy dáme pražiť na panvicu. Pripravíme si zálievku na mäso – zmiešame 2 lyžice svetlej sójovej omáčky, 5 lyžíc tmavej sójovej omáčky, ½ lyžice octu, 1 lyžicu sezamového oleja, ½ lyžičky cukru, 1 lyžicu škrobu a trochu vody.

V panvici wok si rozpálime olej a pridáme marinované mäso, smažíme pokiaľ mäso nie je pekne svetlé. Mäso potom vyberieme a odložíme nabok. Do oleja z mäsa dáme chilli zmes, tým sa olej stane pikantným, pridáme naspäť mäso, zalejeme ho zálievkou, povaríme kým sa nám mäsko neurobí a neskôr pridáme zmes cibuľky, cesnaku a zázvoru. Povaríme ešte 1-2 minúty, kým všetko nezmäkne. Nakoniec pridáme arašidy a zamiešame.

Kuracie kung pao podávame s ryžou.

Dobrú chuť!

kung pao, peanuts, onion, chilli, chillibrothers