Site Overlay

7 Pot brown

Odrodu 7 Pot brown by sme zaradili medzi prekvapenia tento rok. Odroda pochádzajúca z Trinidad a Tobago nás tento rok svojou silou doslova prevalcovala. Ako všetky 7 Poty patrí do skupiny chinenses, ktoré si vyžadujú v našich zemepisných šírkach trocha viac starostlivosti.

Pokiaľ ste sa rozhodli vypestovať si svoju vlastnú 7 Pot, pripravte sa na včasnejšie siate (koncom januára). Pri siatí treba dbať hlavne na dostatok vlhkosti a svetla. Všetky podrobné informácie ako správne vysiať sme zhrnuli v nasledujúcom videu: https://www.youtube.com/watch?v=mRxNvikCAOo&feature=youtu.be

Dôležité je v prvých fázach rastlinám dopriať dostatok kvalitného osvetlenia a starostlivosti. Sadenice vysádzame najlepšie do krytých fólií alebo skleníkov,  čím pripravíme pre 7 Pot najlepšie podmienky pre rast. Pri výsadbe dbajte na dostatočný spon medzi rastlinami – 50 cm a viac. Rastliny dorastajú do výšky približne 120 cm, a preto je dostatok miesta najmä v oblasti koruny veľmi podstatný. Počas rastu nezabudnite na pestovateľské zásahy ako je vhodné hnojenie, či pretrhávanie prebytočných vetiev.

 

7potbrown22015

Úrodnosť rastliny je veľmi dobrá. Plody dosahujú veľkosť od 5-8 cm a sú netradičného tvaru. Papričky sú tenkostenné často posiate malými bradavičkami, ktoré znásobujú pikantný vzhľad papričiek. Dozrievanie prebieha od zelenej po sýtu hnedočervenú. Oficiálne dosahujú štipľavosti 850 000 SHU. V našich podmienkach síce odroda nedosiahne pravdepodobne maximálnu hodnotu SHU, ale je úplne dostačujúca aj pre skúsených.

7potbrown2015

Využitie týchto „čokoládok“ je výlučne späté s testovaním svojich schopností odolať kapsaicínu 🙂 Každopádne odporúčame konzumovať v skupinách – je to vtipnejšie sledovať trpieť aj ostatných. Pálivosť je veľmi intenzívna a nástup takmer okamžitý. Najviac zasahuje koreň jazyka. Pokiaľ sa Vám urodí dostatok papričiek, neváhajte ich usušiť a pomlieť – takéto korenie Vás bude hriať počas celej zimy!

Pekný večer priatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *