Site Overlay

7 Pot bubblegum

Tohtoročná novinka v našej chilli záhrade a musíme povedať, že zanechala veľmi veľký dojem (a nie len estetický..). V prvom rade sa nenechajte zmiesť trocha jemným názvom, táto odroda totiž vznikla z Trinidad scorpion moruga a 7 Pot yellow.

V prvom rade sa pozrime na jej nároky a pestovanie. Odroda patrí medzi chinense a má samozrejme aj podobné nároky na dĺžku vegetačnej doby. Určite vhodná len do skleníka prípadne fóliovníka. Pri pestovaní voľne v záhone vyberajte miesta slnečné, avšak nie je zaručené, že plody stihnú dozrieť.

V našich podmienkach je potrebné určite vhodné predpestovanie, čo znamená siať už koncom januára a vhodným osvetlením dopestovať silné sadenice. Viac sa môžete dozvedieť aj u nás v kategórii „Pestovanie chilli“:https://www.chillibrothers.sk/category/pestovanie-chilli/page/2/

Rastlina potrebuje pri výsadbe do záhonu dostatočný priestor ako každá chinense (minimálne 80 cm). Pri správnej výžive je veľmi dobre rozvetvená, pričom dozrievanie plodov trvá od 100-120 dní.

Už kvety sú veľmi nezvyčajné a napovedajú, že táto odroda je veľmi špecifická, preto sa nezľaknite, či Vám to rastie nejaký mutant vo fólii.

7 pot, bubblegum, chilli

 

Pokiaľ sa rastlina už ujme a začína sa rozkonárovať a rásť, stačí dohliadať na správnu výživu a hlavne ochranu (ako každá iná paprika je veľmi obľúbená u vošiek).

Čo sa týka plodov, dozrievajú od zelenej do sýto červenej farby, pričom charakteristické pre odrodu je začervenanie stopky. Stopka pritom nemá len nezvyčajnú farbu, ale aj tvar tzv klobúčik. Plody sú jemne zvráskavené jemne zavalité s dĺžkou cca 5 cm.

7 pot, bubblegum, chilli

 

Dozreté plody zaraďujeme k tým najpálivejším, nakoľko aj odrody z ktorých vznikli neboli žiadny anjelikovia. Viaceré zdroje uvádzajú pálivosť 1 mil. SHU, my by sme však radi povedali, že v našich podmienkach takúto pálivosť nedosiahne.

Chuť a vôňa je veľmi intenzívna ovocná ako u všetkých chinense. Odrodu sme sami osobne testovali a ochutnávali a určite nie je vhodná pre každého. Odporúčame ju skorej pre skúsených chilli ochutnávačov.

Naše ochutnávkové videá

Viac k chuti už v našom videu (áno cítil som tam na dve sekundy tutti frutti žuvačku) :

.. a takto sme vyzerali po chvílke…

 

Pekný večer priatelia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *