Site Overlay

Atomic Starfish

Po dlhšom čase Vám opäť predstavujeme člena nášho chilli raja – Atomic Starfish. Tento brazílsky klenot našich záhrad zaujme nielen svojou pálivosťou, ale predovšetkým vzhľadom. Atomic Starfish patrí medzi druhy Capsicum baccatum, ktoré sa vyznačujú zvýšenými nárokmi na pestovanie, avšak vďaka pokračujúcej domestifikácii je možné daný druh vypestovať aj v našich zemepisných šírkach.

 

Atomic starfish plant

Na vypestovanie tejto nádhernej chilli odrody si pripravte dostatok miesta. Rastlina dosahuje výšku 100-180 cm a zväčša je dominantou medzi ostatnými odrodami chilli. Pre úspešné pestovanie je dôležité vysadiť ju do fóliovníkov alebo skleníkov, aby sme čo najviac napodobnili prírodné podmienky krajiny odkiaľ pochádza. Rastlina nevyžaduje žiadne špeciálne pestovateľské zásahy, naopak mohli by pôsobiť kontraproduktívne. Jednoducho nechajte rastlinku voľné rásť a kochajte sa jej majestátnosťou. Pri vhodnom zazimovaní z nej môžete mať viacročný chilli krík.

Plody, ako ste už iste postrehli, sú unikátne a pôsobia exoticky. Tieto chilli hviezdice majú v priemere do 5 cm a sú zdola aj zhora sploštené. Steny papričiek sú tvrdé, stredne hrubé a veľmi chrumkavé. Úplne dozreté plody sú sfarbené do sýto červenej. Chuť papričiek je vcelku unikátna – šťavnatá, s jemným závanom jablka a slivky, ktorý v závere v ústach doznieva.

Atomic starfish fruits

Atomic síce nepatrí medzi chilli, ktoré Vás vytrápia svojou štipľavosťou (30 000SHU), ale určite je skvostom medzi ostatnými odrodami. Ufoidné plody ozdobia každú šalátovú misu a dodajú šmrnc zaváraninám. Tiež sa stanú Vašou chválou v radoch záhradkárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *