Site Overlay

Birds Eye Baby

Pekný deň priatelia.

Prinášame Vám ďalší článok o našich chilli rastlinkách, konkrétne o druhu menom Birds eye Baby. Patrí medzi druhy Capsicum Annuum a poteší hlavne pestovateľov, ktorí svoje pikantné rastlinky pestujú za oknom, prípadne na balkóne. Birds eye Baby v preklade znamená „vtáčie oko“ a realisticky odzrkadľuje veľkosť rastlinky a hlavne plodov.

Birds Eye dorastá maximálne do výšky 40 cm. Na rast jej postačuje malý priestor – kochlík alebo črepník. Ako každá chilli potrebuje dostatok tepla, občasnú závlahu a pokiaľ to je potrebné prihnojte ju prírodným hnojivom a ona sa Vám odvďačí drobnými chilli papričkami. Krík je počas rastu potrebné zastrihávať a vhodným zaštepovaním listov udržiavať tvar koruny – ako pri Bonsajoch.

birdsbabyeye

Pri výsadbe do záhrady dbajte na to, aby rastlinku nezatienili vyššie druhy. Najlepšie je vysadiť ju ako druh samostatne, kde Vám vytvorí kompaktný mini krík.

Plody vyzerajú doslova ako vtáčie oko. Ich veľkosť je 1-2 cm. Sú zakončené tupou špičkou. Plody dozrievajú do sýtej červenej a pri plnej zrelosti dosahujú až 30 000 SHU. Štipľavosť prichádza v okamihu prehryznutia. Žiadne varovné pálenie alebo postupný nástup. Plody pália ihneď a zasahujú hlavne ústnu dutinu. Drobné červené chilli slzičky sú veľmi estetické a vhodné na dekorovanie šalátov, prípadne obložených mís. Na zimu je vhodné papričky vysušiť a používať ich na ochucovanie polievok – stačí ich rozdrviť medzi prstami (jednu chilli na jeden tanier).

Ak Vás táto odroda zaujala a chceli by ste si ju doma vypestovať, kliknite na náš eshop: http://www.eshop-rychlo.sk/chillibrothers/Birds-eye-baby-d4.htm

Pekný deň priatelia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *