Site Overlay

Chinese Multi-Color

Chilli paprička pochádzajúca až z orientálnej Číny Vás v prvom rade osloví svojim vzhľadom. Tento druh nie je náročný na podmienky pestovania a aj napriek výške 60- 100 cm ho môžete pestovať na balkóne alebo vo väčšom črepníku. Stačí jej dopriať dostatok slnečného svetla a zaštipovaním upravovať jej rast. Dávajte si pozor hlavne pri nakličovaní. Aj napriek tomu , že patrí medzi Capsicum annuum, klíči niekedy aj po 3 týždňoch, preto mu doprajte dostatok času.

Obrázok č.1.: Mesačné sadenice Chinense Multi-Color

prurple chilli, balcony chilli

Aby ste všetko stihli včas a sezónu ukončili zberom plodov, predpestujte si ju už vo februári doma a sadenice premiestnite v máji ( po troch zmrznutých ) do fóliovníka alebo na balkón. Plod dozrieva 85 dní – to sa v našich podmienkach dá stihnúť pri správnom pestovaní. Rastlina sa Vám za Vašu starostlivosť odmení krásnymi fialovými plodmi ( 4 x 2 cm ). Tie počas dozrievania získavajú celú škálu farieb, od žltej, cez oranžovú až po čerešnovo červenú.

Obrázok č.2.: Dozrievajúce plody vám skrášlia záhradu, či balkón

rainbow chilli, beautiful chilli

Záver

Čo sa týka využitia tejto odrody je vhodná pre chilli pestovateľov, ktorým nejde len o štipľavosť ale aj o estetickú stránku. Pri jej štipľavosti 30 000 SHU skúsených chilli majstrov akurát pošteklí na perách. Avšak ak si v letných mesiacoch radi pripravujete čerstvé zeleninové šaláty, vyskúšajte jej farebnú variabilitu a návštevu určite nielen zahreje ale bude to aj pekne vyzerať.

@Chillibrothers

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *