Site Overlay

Loco chilli

Loco patrí vzrastom k menším rastlinám cca. 40 cm. Dalo by sa povedať, že sa jedná o črepníkové odrody. Je to menší krík s rôznofarebnými plodmi, ktorý si viete vypestovať kdekoľvek na balkóne, či okne. Nároky rastliny sú minimálne, stačí substrát a mierne prevzdušnená pôda. Rastlinka zbožňuje veľa slnka , urobte jej teda po vôli, odvďačí sa Vám štipľavejšími plodmi.

 

Občasnému hnojeniu ( pri dodržaní dávkovania) sa rastlina len poteší.

 

fialové chilli, fialové plody, čerešne
Malá 2-mesačná rastlina

Rastlina vo fáze kvitnutia ukáže v hojnom množstve svoje typické biele kvety s fialovou obrubou. Papričky pri raste pripomínajú malé čerešne. Doba zrenia „čerešní“ je 90 dní. Plod je veľký 1-2 cm a počas dozrievania mení svoju farbu z fialovej, cez ružovú, oranžovú až po sýtu červenú. Dozreté plody majú zeleninovú, sladkohorkú chuť.

Obrázok č.2 – Dospelé rastliny s dozrievajúcimi papričkami.

loco4

Čo sa týka využitia Loco, plní skôr estetickú hodnotu, či už ako okrasa na okne, alebo sa touto odrodou môžte pochváliť susedovi. Štipľavosť je 30 000 SHU a vhodne dopĺňa slovenské jedlá. Pocit pikantnosti sa príjemne rozlieha od pier až po krk. Taktiež aj po vysušení vyzerajú papričky lákavo a vhodne dochucujú polievku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *