Site Overlay

Recenzia – Psycho onions od Dr. Burnorium

Ahojte priatelia,

už je to asi aj rok, čo sme nič nové neotestovali z ponúkaných chilli dobrôt, a tak sa na to poďme vrhnúť. Tentokrát to nebude žiadna chilli omáčka, ale zavárané cibuľky, ktoré nám dodal eshop: www.extrapaliveomacky.sk . Musím sa priznať, že zavárané cibuľky som si nikdy nekúpil (nie to ešte pikantné) a tak som bol poriadne zvedavý čo to bude.

Obal a produkt:

Výrobok pochádza z dielne UK z fabriky Mild to Wild a ako sme už skoro zvyknutí, tak na obale je veľa vtipných hlášok resp. pravidiel ako sa stať správnym „Chilliheadom“.  Inak obal obsahuje veľa lebiek, helloween vzorov atď.

 

Zloženie:

Zoznam ingrediencií je dosť krátky, ale o to jasný so žiadnymi zvláštnymi prísadami. Balenie má váhu 450g, pričom objem suchej váhy je 220g.

Ingrediencie: cibuľa, Naga Jolokia, voda, ocot a nejaké arómy (tie sme ale nijak extra nepostrehli.

Veľmi podstatné je, že na tento objem sme našli až 4 nagy ponorené s cibuľkami, čo zanechá už svoj dojem v náleve 🙂

 

Chuť a použitie:

Nálev neobsahuje žiadnu soľ ani iný konzervant, čiže je to čisto v octe a vode naložené. Samozrejme tým pádom sú cibuľky kyslastejšie (nie je to ten typický uhorkový nálev :)). Cibuľky sú pekne mäkkučké a skvelo sa krájajú.

Samotná chuť je kyslastá. Na začiatku cítite cibuľovú  chuť (veď ako inak), ktorú vystrieda pomaličky nastupujúca pálivosť chilli papričiek. Musím povedať, že jedna cibuľka ma dobre vyštípala a viem si ju predstaviť v kombinácii s našou kyslou kapustou ako prílohu, prípadne len tak k slaninke a klobáskam, keď už idú tie sviatky 🙂

Každopádne odporúčam to konzumentom, ktorí majú radi zaváraniny k chlebíku a neboja sa pikantných vecí.

V prípade, že by ste to chceli sami ochutnať tak nech sa páči: www.extrapaliveomacky.sk

 

Peknú nedeľu priatelia.

 

chilli, onion, cibuľa, zaváraninychilli, cibuľa, zaváraniny