Site Overlay

Recenzia – Tennessee whiskey barbecue sauce (Jack Daniels)

Zdravíme priatelia.

Veru už sme dááávno nemali recenziu na chilli produkty a keďže je trocha času a miesta tak vám predstavíme tento produkt.

BBQ omáčok je v ponuke už skutočne obrovské množstvo a veľkej obľube (hlavne k burgrom) sa teší kombinácia BBQ + whisky. Trvalo nám to kým sme pár produktom prišli na chuť, predsa len každý si musí nájsť v tom to svoje.

Dnešná BBQ sauce je Tennessee whiskey barbeque sauce. Zakúpiť si  ju môžete u www.extrapaliveomacky.sk

Obal a produkt

Tento americký produkt prisľubuje trocha atmosféry burgrov hneď svojim obalom. Fľaška je kópia Jack Daniels whisky, takže hneď viete do akých vôd zalovíte, čo my oceňujeme. Obal prehľadný s krátkym popisom histórie a dlhým zoznamom ingrediencií.

Ingrediencie

A toto nás zaujalo viacej. Produkt skutočne obsahuje rôzne kombinácie a ukazuje, že recept už má čo to za sebou a prešiel dôkladným vyšperkovaním. Okrem iných tradičnejších, sú v ňom aj veci ako tamarind. Samozrejme dofarbená je karamelom a inými farbivami a chuť jej ladí americká whisky.

Chuť

Aróma by nemala prekvapiť snáď nikoho kto pozná BBQ omáčky aspoň trocha. Jemne slivková, doznieva tam trocha smokey flavour s citrusmi. Pre úplné priblíženie – je to vóňa skutočne hustého, dobre odležaného slivkového lekvára od babičky. Nám to vcelku hralo v nose.

Samotná chuť už kombinuje viacej ingrediencií a slivky v tom nehľadajte. Na prvý dotyk je  sladko slano kyslá s dozvukom smokey arómy a jemnej horkosti (vôbec nijak neprekáža).

Na úplný záver, keď už chute pominú, tak sa pristaví mierna štipľavosť. Síce píšu „extra hot“, ale nemusíte sa báť. Pikantnosť je veľmi jemná hrejivá na jazyku.

Ako vidíte my sme si ju natlačili do burgra a bola to bomba. Skaramelizovaná cibuľka a sexi mäso sa dokonale spojili s našou bbq omáčkou a burgre zmizli rýchlosťou svetla. Osobne som ju ešte skúsil len tak na omeletu, kde to bolo taktiež skvelé. Omáčka obsahuje aj dosť worcester omáčky, tak sa nebojte ju kombinovať s mletým mäsom 🙂

Nabudúce dáme niečo pálivejšie nech nám aj trocha soplíky povytiahne 🙂

Pekný večer priatelia!

BBQ sauce, chilli, burger,